fbpx
E Fundit

Tag Archives: kuriozitete per oksigjenin

Oksigjeni – Ese në Kimi

Ese mbi oksigjenin (O2). Per kryerjen e kesaj ese-je isha ne dileme mes zgjedhjes se oksigjenit, radiumit apo hekurit. Perse keto elemente? Fjala oksigjen eshte fjala analoge e fjales “jete”. Pa oksigjenin nuk do te kishte gje te gjalle prandaj dhe un e kam zgjedhur kete ese kushtuar oksigjenit. Do te zgjidhja radiumin pasi me te jane marre 2 kimiste …

Lexo më shumë »
12Vite.com

– Kursi i plotë i “Matematikës” me 50 orë mësimore video të regjistruara, nga 5000 LEK, ju e përfitoni për 3500 LEK për ditët e mbetura para vitit të ri shkollor! (së bashku me testet)