fbpx
E Fundit

Tag Archives: ese per gjimnazin

Të rinjtë e sotëm dhe studimi – Ese në Letërsi

Ese argumentuese “Të rinjtë e sotëm dhe studimi” Shpesh dëgjohet të thuhet se të rinjtë e sotëm, të mësuar me një jetë të lehtë e të rehatshme, janë pak të nxitur ndaj studimit dhe në përgjithësi ndaj punës. A është e bazuar, sipas teje, kjo akuzë? Thuhet se, pjesa më e bukur e mbjelljes së një bime është tek sheh …

Lexo më shumë »

Luftoj për jetën – Ese për HIV/AIDS në Letërsi

“LUFTOJ PER JETEN” Dua ta filloj kete ese duke treguar se cfare eshte virusi HIV dhe semundja e SIDES shkurtimisht. Virusi HIV eshte “Human Immuno-deficiency Virus” ose thene thjeshte eshte nje virus I cili shkaterron sistemin imunitar. Por SIDA cfare eshte? AIDS ose shqip SIDA eshte gjendja qe pason, kur trupi qe eshte I infektuar me virusin HIV, kalon nga …

Lexo më shumë »
12Vite.com

– Kursi i plotë i “Matematikës” me 50 orë mësimore video të regjistruara, nga 5000 LEK, ju e përfitoni për 3500 LEK për ditët e mbetura para vitit të ri shkollor! (së bashku me testet)